Jungtinių Tautų žmogaus teisių tarybos rinkimai

Greta Kin

10/13/20201 min read

Nevyriausybinės organizacijos „Human Rights Watch“ (HRW) vykdančiojo direktoriaus nuomone išrinkti šias diktatūras kaip JT teisėjas žmogaus teisių klausimais yra tas pats kas padegėjų gaują paskirti ugniagesių brigada. Direktorius taip pat pridūrė, jog pastovūs žmogaus teisių pažeidėjai neturėtų būti apdovanoti vietomis žmogaus teisių taryboje. HRW teigimu, tiek Saudo Arabija, tiek Kinija, kurios yra buvę žmogaus teisių tarybos narėmis yra žinomos kaip ne kartą naudojusios šia padėtimi tam, jog užkirstų kelią jų ir sąjunginių valstybių žmogaus teisių pažeidimų tikrinimui. 

Pažeidimai Saudo Arabijoje

Dar praeitą mėnesį dešimtys tautų pasmerkė Saudo Arabiją prieš tarybą dėl rimtų žmogaus teisių pažeidimų ir pareikalavo, jog šalis būtų laikoma atsakinga už laikraščio „Washington Post“apžvalgininko Jamalo Khashoggio nužudymą Saudo Arabijos konsulate 2018-aisiais.
Saudo Arabija kaltinama ir tokiais žmogaus teisių pažeidimais kaip kankinimas, priverstiniai dingimai bei savavališki sulaikymai.
Saudo Arabija taip pat toliau vykdo karo nusikaltimus prieš civilius Jemene. Šis konfliktas nusinešė daugiau nei 100,000 gyvybių ir sukūrė vieną didžiausių pasaulio humanitarinių katastrofų, kurios metu daugiau kaip 3 000 000 asmenų buvo perkelti šalies viduje ir 2/3 Jemeno gyventojų išlikimas priklauso nuo pagalbos maistu.

Pažeidimai Kinijoje

Remiantis JT duomenimis, Kinijos provincijoje Xinjiang yra laikoma virš 1 000 000 Uigūrų koncentracijos stovyklose, kurios yra pristatomos kaip profesinių įgūdžių lavinimo centrai. Jungtinių Tautų vyriausioji komisarė Michellė Bacheletė vis dar neįleidžiama į minėtą provinciją.

Pažeidimai Rusijoje 

Rusija yra smerkiama dėl veiksmų Sirijoje ir įsiveržimo į Ukrainą, kurio metu dalis teritorijos buvo neteisėtai prijungta prie Rusijos.
Rusija taip pat yra kaltinama ir kitais žmogaus teisių pažeidimais, tarp kurių – bandymai užgniaužti vidaus opoziciją ir pažaboti žiniasklaidos laisvę.
JAV finansininkas Billas Browderis, įkūręs „Global Magnitsky Justice“ kampaniją po to, kai jo patarėjas iš Rusijos Sergejus Magnitskis buvo įkalintas ir mirė atsisakius suteikti gydymą, teigė, jog jei kada nors ateitų diena, kai JT būtų visiškai diskredituotos, tai būtent antradienis būtų ta diena.
Rusijos šachmatų čempionas ir žmogaus teisių gynėjas Garis Kasparovas trijų šalių tikėtinus rinkimus apibūdino kaip “pokštą”.

Informacija remiantis Al Jazeera.
Nuotrauka: © AP Photo/Richard Drew.