Camila Acosta: Kubos vyriausybės persekiojama žurnalistė

Sandra Matoškaitė

9/30/20201 min read

Žiaurūs Kubos vyriausybės žodžio laisvės apribojimai ypač kenkia žurnalistams. 2019 m. rugpjūčio mėn. Camila Acosta pradėjo dirbti nepriklausoma žurnaliste naujienų svetainėje „CubaNet“. Nuo to laiko ji yra nuolat persekiojama.

Šią vasarą ji laukė draugų Havanos parke, kai du pareigūnai paprašė jos asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, areštavo ir nuvežė į policijos komisariatą.  Jos krepšyje jie rado keletą veido kaukių su užrašu „Ne dekretui 370“, kuris yra teises žeidžiantis 2019 m. įstatymas, draudžiantis informaciją, kuri „prieštarauja socialiniam interesui“. Pareigūnai privertė Acostą nusirengti drabužius ir toliau ją apieškojo, ji sakė „Human Rights Watch“. Policija už protestą prieš dekretą paskyrė jai baudą ir grasino tolesniu persekiojimu.

2019 m. lapkričio mėn. imigracijos pareigūnas sustabdė Camilą Acostą, kai ji bandė lipti į lėktuvą, skirtą žmogaus teisių renginiui Argentinoje. Jis sakė, kad jai uždrausta išvykti iš šalies.

Nuo vasario ji buvo priversta mažiausiai šešis kartus pakeisti namus Havanoje. Kiekvieną kartą, kai ji išsinuomodavo naują gyvenamąją vietą, savininkai netrukus informuodavo, kad ji turi išvykti. Kai kurie teigė, kad policija juos nubaudė dėl disidentų priėmimo.

Šie pakartotiniai žodžio laisvės ribojimai Kuboje, nukreipti prieš žurnalistę, kelia klausimą: kodėl valdžia taip bijo leisti Camilai Acostai atlikti savo darbą?

Nuotrauka: Camila Acosta.
Informacija remiantis „Human Rights Watch“ straipsniu.