Paauglystėje kylančios emocijos, jausmai, savęs pažinimas ir paieškos yra visiškai natūrali brendimo proceso dalis. Tačiau tam, kad šiame procese būtų lengviau pateikiame svarbius kontaktus į kuriuos gali kreiptis emocinės paramos, kreiptis dėl kontracepcijos, lytinės sveikatos klausimų ir kt.

Emocinė parama

Emocinę paramą jaunuoliams visą parą telefonu teikia Jaunimo linija, tel. nr. 8 800 28888. Jaunimo linija emocinę paramą teikia ir pokalbiais internetu nuo 18 iki 24 val.

Pagalba patyrus smurtą

Patyrus smurtą artimoje aplinkoje pagalbą teikia Specializuotos kompleksinės pagalbos centrai (SKPC) visoje Lietuvoje. Savo mieste veikiantį centrą ir kontaktus gali rasti čia. Smurto atveju visada skambink skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Reprodukcinė sveikata

Nemokamą ir anonimišką ištyrimą dėl ŽIV teikia ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacija „Demetra”. Daugiau informacijos apie testus gali rasti čia.

LGBT+ draugiški psichologai ir psichoterapeutai

LGBT+ asmenims draugiškų psichologų ir psichoterapeutų sąrašą gali rasti čia.

Įrašas yra atmintinės apie lytinę brandą dalis. Atmintinė yra projekto „Pažink save ir kitus“, finansuojamo Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto lėšomis, dalis.