Moterų galia Jemene

Monika Simaškaitė

10/29/20201 min read

Women power in Yemen (literally)! Geras pavyzdys, kai suteiki meškerę, bet ne žuvį. 

Praėjusiais metais Othman ir dar devynios moterys Abs mieste įrengė saulės mikrotinklą, esantį vos 32 km (20 mylių) atstumu nuo fronto karo linijos, kuris nužudė dešimtis tūkstančių ir sužeidė daugiau kaip 3,3 milijono žmonių.

Jungtinės Tautos skyrė lėšų pradinėms dotacijoms ir išmokė moteris Abs mieste bei jaunas moteris kaip Bani Qais ir Lahij steigti, valdyti ir palaikyti saulės mikrotinklų verslo įmones, kad jos galėtų tiekti elektrą savo bendruomenėms.

„Išmokau techninių įgūdžių, tokių kaip akumuliatorių įkrovimas, laidų prijungimas, galios matavimas naudojant „Avometer“, galios keitimas iš nuolatinės srovės į kintamosios srovės srovę ir galios KW patikrinimas“, - sako technikė Ameno Yahya Dawali.

Jemenas tikrai nėra lyderis lyčių lygybės srityje ir galimybių moterims dirbti yra mažiau nei mažai. Tačiau moterys pasiryžo, nors iš pradžių tyčiojosi, kad imasi vyrų darbų. Bet dabar bendruomenė jas gerbia, nes šios moterys - verslo savininkės. Žmonės klausia ar yra galimybių dirbti ir prisijungti kitoms jaunoms merginoms. #AgainstAllOdds

P.S. Negali nesižavėti, tokių istorijų pilnas pasaulis, reikia tik dalintis!

Nuotrauka: Al Jazeera.