Graikija: gaisras naikina Morijos stovyklą

Sandra Matoškaitė

9/13/20201 min read

Reaguodama į pragaištingų gaisrų, kurie sunaikino Morijos pabėgėlių stovyklą Graikijos Lesvos saloje, protrūkius, „Amnesty International“ migracijos tyrėja Adriana Tidona rugpjūčio 9 dieną teigė:

„Šiuo metu Lesvos saloje yra humanitarinė ekstremali situacija. Per naktį beveik 13 000 žmonių Morijos pabėgėlių stovykloje prarado menką pastogę ir sanitariją, kurią turėjo. Ten gyvenantys žmonės, pabėgę į Europą, jau išgyveno palikdami savo gyvenimą, namus ir turtą. Dabar šis gaisras, tikėtina, sunaikino viską, kas jiems liko, įskaitant būtiniausius dokumentus, asmeninius daiktus ir vaistus “.

„Neapgalvota ES politika sukėlė pavojingai perpildytas ir niūrias gyvenimo sąlygas - stovykloje gyveno keturis kartus daugiau žmonių, nei buvo numatyta. Graikijos valdžios institucijos, ES ir jos valstybės narės privalo nedelsdamos imtis veiksmų, kad užtikrintų visų nukentėjusiųjų saugumą. Didesnės perkėlimo pastangos ir žmonių perkėlimas į saugesnes patalpas dabar yra dar skubesnis nei bet kada. Kai ES migracijos ir prieglobsčio paktas yra baigtas rengti, tai laiku apkaltinama esama stovyklų ir izoliavimo politika.“

„Ši tragedija seka nerimą keliančia žinia, kad mažiausiai 35 prieglobsčio prašytojai patvirtino COVID-19 Morijoje, kur socialinis atstumas yra neįmanomas ir sanitarinės sąlygos yra labai nepakankamos. Graikijos vyriausybė paskyrė karantiną visai stovyklai, net kai tokios priemonės negalima įgyvendinti stovykloje visiškai gerbiant pagrindines žmonių teises dėl tūkstančių gyventojų, patyrusių protrūkį, gyvenimo sąlygų “, sakė Adriana Tidona.

Informacija parengta remiantis „Amnesty International“ straipsniu.