„Amnesty International“ Indijoje priversta sustabdyti darbą

Sandra Matoškaitė

10/2/20201 min read

„Amnesty International“ Indijoje paskelbė, kad nutraukia savo darbą šalyje po to, kai Indijos vyriausybė užšaldė organizacijos banko sąskaitas, dėl organizacijos darbo žmogaus teisių srityje. Penkiolika tarptautinių žmogaus teisių organizacijų pasmerkė Indijos vyriausybės veiksmus prieš organizaciją ir pažadėjo tęsti paramą vietos žmogaus teisių gynėjams ir organizacijoms.

Indijos vyriausybės veiksmai prieš „Amnesty International“ šalyje yra dalis didėjančios represyvios taktikos dalis. Induistų nacionalistinės Bharatiya Janata partijos (BJP) vadovaujama vyriausybė apkaltino organizaciją pažeidus įstatymus dėl finansavimo iš užsienio.

BJP vyriausybė vis griežčiau kovoja su pilietine visuomene, priekabiaudama ir keldama politiškai motyvuotas bylas žmogaus teisių gynėjams, akademikams, studentų aktyvistams, žurnalistams ir kitiems kritikuojantiems vyriausybę dėl terorizmo ir kitų priežasčių.

Valdžia pakartotinai naudojo užsienio finansavimo reglamentus pagal Užsienio įnašų reguliavimo įstatymą, kuris plačiai pasmerktas už tarptautinių žmogaus teisių įstatymų ir standartų pažeidimą. 

Tvirta, nepriklausoma ir balsą turinti pilietinė visuomenė yra būtina bet kurioje demokratinėje valstybėje. Užuot laikiusi žmogaus teisių grupes savo priešais, vyriausybė turėtų bendradarbiauti su jomis gindama visų žmonių teises ir užtikrindama atskaitomybę visais valdžios lygmenimis.

Informacija remiantis „Human Rights Watch“.

Nuotrauka: „Amnesty International Indija“ būstinė Bangalore, Indijoje. © 2019 AP Photo / Aijaz Rahi.