JAV: 28 vaikams gresia deportacija

Sandra Matoškaitė

12/4/20201 min read

Dvidešimt aštuoni vaikai ir jų šeimos nariai, neribotą laiką yra laikomi imigracijos kalėjimuose Teksase ir Pensilvanijoje, JAV. Jiems gresia neišvengiama deportacija. Daugelis jų buvo sulaikyti beveik pusantrų metų. Nė vienai iš šių šeimų nebuvo leista prašyti prieglobsčio pagal JAV ir tarptautinius įstatymus. Jie būtų grąžinti į pavojų, jei būtų sugrąžinti į savo kilmės šalis. Valdžia turi nutraukti šiuos trėmimus ir užtikrinti šių šeimų teisę kreiptis dėl prieglobsčio.

Trečiasis šeimos sulaikymo centras JAV yra Karneso apygardos šeimos gyvenamasis centras Teksase. JAV imigracijos ir muitų vykdymo tarnyboje (ICE) šiuo metu sulaikoma dešimtys šeimų. Ana (22 m.) Ir Viktorija (4 m.) pabėgo iš Hondūro po pakartotinių grasinimų jų gyvybėms po to, kai jos partneris(-ė) ir Viktorijos tėvas buvo nužudyti dėl politinių įsitikinimų. Prieš daugiau nei devynis mėnesius jie paprašė prieglobsčio JAV ir nuo tada buvo uždaryti. ICE kelis kartus buvo pranešta, kad Viktorija yra astma ir jai ypač gresia COVID-19, tačiau yra atsisakoma jas paleisti. Ana kelis mėnesius kentėjo nuo kiaušidžių cistų skausmo, negavo tinkamos medicininės priežiūros. Viktorija dabar išgyvena nerimo priepuolius, sapnuoja košmarus.

COVID-19 šeimos sulaikymo centruose buvo patvirtintas 2020 m. birželio mėn., tačiau šios šeimos ir toliau be reikalo sulaikomos. ICE imigracijos institucijos turi teisinius įgaliojimus išlaisvinti šeimas, tačiau nusprendžia nesinaudoti savo valdžia. Šeimų nereikėtų deportuoti, o visos šeimos turi būti nedelsiant paleistos. Jiems turi būti suteikta teisė prašyti prieglobsčio.Jie turi bendruomenes, laukiančias juos priimti, ir nėra jokios priežasties, ypač pandemijos metu, nepaleisti tėvų su vaikais.

Daugiau skaitykite čia.

Informacija remiantis Amnesty International.