Organizacija palaiko LŽTC kreipimąsi dėl partnerystės įstatymo priėmimo

6/6/20211 min read

Kai kuriose ES šalyse civilinės sąjungos ir registruotos partnerystės  laikomos lygiavertėmis arba palyginamomis su santuoka. Tokiu būdu yra užtikrinama būtina bendrai gyvenančių asmenų teisių ir teisėtų interesų apsauga. 

Tačiau šių ES šalių įstatymai nenumato registruotos partnerystės: Bulgarija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Rumunija, Slovakija.

Taigi, palaikome LŽTC kreipimąsi ir prašome inicijuoti partnerystės institutą reglamentuojančio įstatymo svarstymą Lietuvos Respublikos Seime.  Tikimės, jog Lietuvoje bus ištaisytos dabartinės teisinio reglamentavimo spragos, trukdančios užtikrinti Lietuvos gyventojų teises. Su kreipimusi galite susipažinti čia.

Lietuvos žmogaus teisių centras pasidalino komunikacijos vadovės, Jūratės Juškaitės, parengtu pranešimu spaudai, kuriame teigiama, kad:

Daugiau nei 150 žmogaus teisių ir jaunimo organizacijų kreipėsi į valstybės vadovus, ragindami priimti partnerystės įstatymą. Anot jų, toks įstatymas ne tik seniai pribrendęs, bet ir padės apsaugoti pažeidžiamiausius visuomenės narius.

„Lietuvos statistikos departamento duomenys rodo, kad šalyje gyvena daugiau nei 600 tūkst. suaugusių žmonių, kurie per savo gyvenimą niekada nebuvo sudarę santuokos. Tai yra daugiau nei penktadalis šalies gyventojų. Partnerystės įstatymas – labai aktualus klausimas. Valstybė neužtikrina beveik jokių šių žmonių teisių“, – sako Lietuvos žmogaus teisių centro komunikacijos vadovė Jūratė Juškaitė.

Pilną Jūratės Juškaitės parengtą pranešimą spaudai kviečiame skaityti čia.