Argentina: „Amnesty International“ sveikina istorinį balsavimą už teisėtą abortą ir ragina jį visiškai patvirtinti

Sandra Matoškaitė

12/12/20201 min read

„Amnesty International“ palankiai vertina Argentinos deputatų rūmų patvirtintą įstatymo projektą dėl savanoriško nėštumo nutraukimo, pabrėžiant, kad tai yra svarbus pasiekimas pripažįstant moterų, mergaičių ir kitų galinčių pastoti žmogaus teises. Dabar projektas bus perduotas Senatui, kuris turi galimybę padaryti istoriją, priimdamas įstatymą ir nutraukdamas slaptus abortus šalyje.

„Tai yra moterų judėjimo pasiekimas ir skirtingų socialinių grupių, kurios niekada neatsisakė šio klausimo, reikalavimas. Senatas negali sau leisti dar kartą nusisukti prieš moteris ir turi nedelsdamas priimti įstatymą. Teisėtas abortas yra būtinas socialiniam teisingumui, reprodukciniam teisingumui ir žmogaus teisėms “, - sakė Mariela Belski, Argentinos „Amnesty International“ vykdančioji direktorė.

„Senatas dabar turi nutraukti slaptus abortus. Abortų įteisinimas gelbsti gyvybes ir sprendžia svarbiausią visuomenės sveikatos problemą“. Įstatymo projekte, kuriame buvo surinkta 131 balsas „už“, 117 - „prieš“ ir 6 „susilaikę“, dekriminalizuojamas ir įteisinamas abortas per pirmąsias 14 nėštumo savaičių. Praėjus šiam laikotarpiui, nėštumo nutraukimas ir toliau bus teisėtas tais atvejais, kai kyla pavojus nėščios moters gyvybei ar sveikatai, arba išprievartavimo atvejais. Tai atitinka įsipareigojimus, kuriuos Argentinos valstybė prisiėmė dėl visuomenės sveikatos ir žmogaus teisių.

Kai įstatymas dabar perduodamas Senatui, „Amnesty International“ pakartoja abiejų Kongreso rūmų įsipareigojimą laikytis šalies prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų žmogaus teisių srityje. Per pastaruosius 25 metus daugiau nei 50 šalių, įskaitant Jungtines Valstijas, Kanadą, Australiją, Kiniją, Pietų Afriką ir Urugvajų, pakeitė savo įstatymus dėl abortų, pripažindamos, kad saugių abortų prieinamumas yra esminis dalykas siekiant apsaugoti žmogaus teises.

Nuotrauka: „Amnesty International“.
Informacija: „Amnesty International“.